Олімпійську призерку Алішу Ньюман дискваліфіковано за пропущені допінг-контролі після завершення кар’єри
Бронзову призерку Олімпійських ігор Алішу Ньюман дискваліфікували на 20 місяців за пропущені допінг-тести, хоча органи легкої атлетики визнали, що вона вже завершила кар’єру стрибунки з жердиною.
Ньюман, якій зараз 31 рік, здобула бронзу для Канади на Олімпіаді-2024 у Парижі, а востаннє виступала на двох етапах Діамантової ліги у травні минулого року в Катарі та Марокко.
Підрозділ з питань доброчесності в легкій атлетиці (AIU) повідомив, що Ньюман була недоступною для позапланового допінг-контролю в лютому минулого року, а також ще двічі в серпні. Три так звані порушення «whereabouts» протягом 12 місяців можуть кваліфікуватися як порушення антидопінгових правил.
Під час третього інциденту, як зазначено в опублікованому рішенні AIU, спортсменка повідомила офіцеру зі збору проб, що «їй потрібно негайно піти, щоб взяти участь у зйомках телевізійного ігрового шоу».
Глобальна антидопінгова система вимагає від спортсменів щодня вказувати одну годину, протягом якої вони будуть доступні для здачі допінг-проби.
Дискваліфікація Ньюман триватиме до серпня 2027 року і є меншою за стандартні два роки для таких порушень, оскільки AIU врахував, що вона вирішила завершити кар’єру.
