Українські шпажистки здобули бронзові медалі на чемпіонаті Європи у французькому Антоні. У поєдинку за третє місце збірна України перемогла чинних олімпійських чемпіонок — збірну Італії.
Команда у складі Олени Кривицької, Яни Шемякіної, Анни Максименко та Інни Бровко провела сильний турнір, вигравши три з чотирьох матчів.
Шлях України до бронзи:
- 1/8 фіналу: Україна — Швеція 45:27
- 1/4 фіналу: Україна — Естонія 35:33 (вирішальний бій виграла Анна Максименко)
- Півфінал: Україна — Франція 33:45
- Матч за 3-тє місце: Україна — Італія 29:28
Особливо драматичним став останній бій, у якому 18-річна Анна Максименко у вирішальному поєдинку переграла олімпійську чемпіонку Альберту Сантуччо і принесла Україні перемогу.
Ця бронза стала п’ятою медаллю збірної України на чемпіонаті Європи-2026.
Медальний доробок України на Євро-2026:
- Золото: Ольга Сопіт (рапіра, особисті змагання)
- Бронза: Аліна Комащук (шабля, особисті змагання)
- Бронза: чоловіча команда (шпага)
- Бронза: жіноча команда (рапіра)
- Бронза: жіноча команда (шпага)
